gremont

W jakim celu stosuje się listwy przypodłogowe we wnętrzach?

Jako, że miejsce łączenia się podłogi ze ścianą mocno przykuwa wzrok, warto zadbać o jego odpowiednie wykończenie. Idealnie sprawdzają się listwy przypodłogowe, które estetycznie domykają wnętrze, tworząc spójne połączenie podłogi ze ścianami i stolarką. Listwy są praktyczną dekoracją, za pomocą której możliwe staje się zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej. Chronią one ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Są dużo odporniejsze od tynku i farby. Sposobem na brak zbędnych przedłużaczy i przewodów w całym pomieszczeniu będzie rozprowadzenie okablowania we wnętrzu listew przypodłogowych.

Na jaką listwę przypodłogową się zdecydować?

Przy wyborze listwy przypodłogowej należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma nie tylko estetyka czy cena, ale też odporność na uszkodzenia, trwałość, praktyczność, uniwersalność, łatwość montażu i utrzymania w czystości.

Listwy przypodłogowe można dobrać do podłogi, stolarki lub ściany. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań inwestora. W przypadku dobierania listwy do podłogi można postawić na dopasowanie jej do kolorystyki i stworzyć spójną całość lub wybrać wariant kontrastujący i wyraźnie oddzielający ścianę od podłogi.

Jeśli drzwi są dopasowane do podłogi, warto powiązać listwy przypodłogowe ze stolarką wewnętrzną. Najlepsze efekty można uzyskać przy białej listwie i stolarce drzwiowej, co wspaniale prezentuje się w każdym otoczeniu – zarówno tym nowoczesnym, jak i tradycyjnym, łącznie ze stylizowanym.

Bardzo elegancko wyglądają wnętrza, gdzie listwy współgrają z kolorystyką ścian. Można pomalować je na jednakowy kolor lub zdecydować się na odcień mocno kontrastujący z podłogą lub zbliżony do niej kolorystycznie.

gremont

Listwa przypodłogowa Venezja biała prezentuje się neutralnie i jednocześnie bardzo estetycznie. Można mówić w jej przypadku o uniwersalności, przez co pasować będzie do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone.

Prosty, intuicyjny i szybki montaż sprawia, że poradzi sobie z nim każdy. Wystarczy wyposażyć się w klej lub użyć klipsów montażowych. Perfekcjoniści mogą zdecydować się na oba rozwiązania jednocześnie, co pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty. Do dyspozycji są przeróżne dodatkowe elementy w postaci zaślepek, przez co nie trzeba marnować czasu i energii na docinanie listew pod kątem. Wolną przestrzeń wewnątrz nich można wykorzystać do ukrycia przewodów, których w każdym domu nie brakuje ze względu na podłączoną instalację elektryczną. Jako, że listwa biała twarda jest w pełni odporna na działanie wilgoci, może zostać zamontowana także w łazience czy w kuchni. Estetyczny wygląd listew sprawia, że pasują do każdego pomieszczenia, nadają mu nowoczesnego i świeżego charakteru. Na ich korzyść przemawia również łatwość do utrzymania w czystości i wysoki poziom higieny.gremont

 

gremont

Listwa podłogowa biała