Gremont

Drzwi techniczne

Drzwi techniczne do wszystkich rodzajów pomieszczeń – Pajęczno

Do drzwi technicznych zalicza się drzwi stosowane w różnego typu pomieszczeniach gospodarczych, komórkach, składzikach, magazynach, zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, zakładach przetwórczych, usługowych czy placówkach handlowych. Często stosowane są w miejscach, gdzie przechowujemy rzeczy, do których nie powinny mieć dostępu osoby postronne. Drzwi techniczne mogą być zarówno drzwiami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Miejsce montażu determinuje to, jakiego typu drzwi techniczne należy zastosować.

 

Najważniejsze cechy drzwi technicznych

Drzwi techniczne najczęściej wykonane są metalu, aluminium lub tworzyw sztucznych. Muszą być trwałe i solidne. Jednym z ich głównych zadań jest ochrona pomieszczeń przed dostępem niepowołanych osób. Mniej istotną cechą wydają się być walory estetyczne. Trzeba jednak podkreślić, że producenci coraz częściej również w tej kwestii starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, dzięki czemu bez problemu można dziś kupić drzwi stalowe, aluminiowe czy z tworzywa sztucznego, które są zarazem ładne i trwałe.

Szczególnym rodzajem drzwi technicznych są drzwi przeciwpożarowe mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się ognia na inne pomieszczenia. Montuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wybuchu pożaru oraz tam, gdzie wymagają tego przepisy BHP. W naszej ofercie Gremont znajdują się drzwi techniczne Porta, Martom, Pol-Skone i DRE.

 

Zalety drzwi technicznych

Drzwi techniczne to mocne drzwi, które wyróżniają się dużą trwałością oraz odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Doskonale chronią nas przed ewentualnymi włamaniami i zabezpieczają przed światem zewnętrznym. Idealne drzwi techniczne powinny być także termoizolacyjne, aby nie powodowały strat cieplnych.

Mogą być wykorzystywane zarówno w domach, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Oferujemy przede wszystkim drzwi zewnętrzne tego typu, ale także drzwi wewnętrzne, które mogą oddzielać pomieszczenia gospodarcze od powierzchni mieszkalnej, na przykład kotłownię czy strych.

Drzwi techniczne z naszego asortymentu są niezwykle solidne i wytrzymałe, dzięki czemu posłużą na wiele lat. Są także odporne na różne czynniki atmosferyczne, takie jak chłód, wilgoć i silne nasłonecznienie.

 

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!