blank

Listwy przypodłogowe – jak ukryć niechciane elementy aranżacji?

Nawet najpiękniejsze, harmonijne wnętrze o wzorowej aranżacji i bogatej stylistyce, może zostać zakłócone przez elementy instalacji wodnej, elektrycznej i kanalizacyjnej. Listwy przypodłogowe, dzięki swej unikalnej i różnorodnej strukturze, nie tylko maskują, ale pomagają również w optymalnym rozmieszczeniu w/w elementów.

Bogactwo wzorów i rozmiarów

Złożoność konstrukcyjną listew przypodłogowych, doskonale widać na przykładzie tematycznych rozwiązań, stworzonych przez markowych producentów. Modele o zwiększonej wysokości, doskonale sprawdzają się w maskowaniu dużych zwojów przewodów. Z kolei wprowadzenie delikatnych, lecz złożonych frezów, nadaje całości kompozycji swoistej dystynkcji i wyrafinowania.

Funkcjonalność listwy

Najbardziej wyrafinowani producenci listew przypodłogowych, oferują swoim Klientom rozwiązania o podwyższonej funkcjonalności. Niektóre z nich posiadają specjalne, elastyczne uszczelki, dopasowujące kształt listwy do nierówności ściany. Inni producenci poszli o krok dalej, oferując swoim Klientom listwy o zwiększonej przestrzeni na kable i inne elementy domowej infrastruktury. Jeszcze inni, zaprojektowali rozwiązania dostosowane do potrzeb najmłodszych, opierając je na nietoksycznych składnikach i kolorowej stylistyce.

Specyfika listw przypodłogowych na przykładzie konkretnych ich odmian

1. 

Listwy Vega

Listwy Vega – charakteryzują się maksymalną odpornością na uderzenia i działanie wilgoci. Można je malować lub pozostawić w oryginalnym kolorze. Pasują do różnych rodzajów ścian, a ich konstrukcja umożliwia aż 4 różne metody montażu. Są łatwe w demontażu, umożliwiając szybką modyfikację np. bieżącej sieci elektrycznej.

2.

Listwy Integra

Listwy Integra – to rozwiązania dedykowane dla tych osób, które kochają naturalną fakturę drewna. Dzięki specjalnej technice wykonania, do złudzenia przypominają one klasyczną listwę drewnianą. Poza tym są bardzo odporne na uderzenia i działanie wilgoci. Wykonano je z tworzywa przyjaznego środowisku.

3.

Listwy Indo arbiton

Listwy Indo arbiton – to produkty, które idealnie odwzorowują naturalną barwę i strukturę drewna. Dzięki specjalnej konstrukcji, są one bardzo elastyczne, dopasowując się w ten sposób do nierównych ścian. Z powodzeniem można je wykorzystywać do prowadzenia przewodów, w których przepływa prąd o napięciu nie wyższym niż 230 V.

blank

4.

Listwy Lars

Listwy Lars – ich specyficzny, lekko przycięty kształt, doskonale sprawdza się w przypadku nowoczesnych, zaskakujących aranżacji. Ich specyficzna konstrukcja, umożliwia dopasowanie się do nierównych ścian, tworząc wraz z nimi jednolitą spoinę. Oparte na strukturze drewna, tworzą specyficzny efekt obramowania.

5.

Listwy LM60

Listwy LM60 – to złożone konstrukcje, umożliwiające poprowadzenie aż dwóch przewodów jednocześnie. Duża ilość miejsca, pozwala na zamontowanie w ich wnętrzu kabli o bardzo dużym przekroju (np, antenowych). Posiadają naturalny wygląd drewna i są wykonane z materiałów ekologicznych.

Podsumowując, analiza dostępnych na rynku listw przypodłogowych jasno wykazuje, że wciąż największą wagę przywiązuje się do ich wytrzymałości, bądź wyglądu. Nie oznacza to jednak, że producenci nie wprowadzają nowych udogodnień, dzięki którym listwy są jeszcze bardziej funkcjonalne.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!