gremont

Panele korkowe Wood Resist Plus

Panele korkowe Wicanders Resist+

 

Panele korkowe marki Wicanders to idealna propozycja dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają wysoka jakość. Seria Resist+ powstała z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie naturalne, drewniane wzory. To właśnie dzięki nim pomieszczenie nabierze elegancji oraz niepowtarzalnego wyrazu. Warto wspomnieć, że panele tego producenta oddają nawet najmniejsze detale, które można zauważyć na prawdziwej podłodze z drewna. Na szczególną uwagę zasługują zwoje o nieregularnym rozmieszczeniu. Na pierwszy rzut oka nie można rozpoznać, że parkiet został stworzony z korka. Podłoga Resist występuje w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, łatwo jest również zgrać ją z innymi elementami wystroju wnętrza – meblami, kolorem ścian, drzwiami, roletami wewnętrznymi. W tej kolekcji znajdują się zarówno panele w bardzo jasnych, ciepłych odcieniach, jak i ciemnych. Wybór zależy od aranżacji danego wnętrza. Bez trudu znajdziemy wzór odpowiedni do wystrojów nowoczesnych i minimalistycznych. W ofercie znajdują się także panele wizualnie ciężkie i surowe, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, czy też industrialnym.

Zalety podłóg korkowych

Podłogi korkowe są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym. Mają one o wiele więcej zalet, co z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby. Przede wszystkim panele z korka są ponadprzeciętnie wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Z tego względu doskonale sprawdzą się one zarówno w mieszkaniach, jak i miejscach użyteczności publicznej np. restauracjach, hotelach, biurach. Wierzchnia warstwa wykonana jest z winylu, dzięki czemu wygoda eksploatacji podłogi wzrasta.

Korek to tworzywo o wysokiej elastyczności. Jest to szczególnie odczuwalne podczas chodzenia. Będzie to więc idealna opcja dla tych, którzy lubią chodzić bez kapci. Różnica jest na tyle odczuwalna, że nigdy więcej nie będziemy mieli ochoty wrócić do tradycyjnego parkietu. Panele korkowe z serii Resist gwarantują również wysoką izolację akustyczną. Jest to niezwykle istotne w pomieszczeniach zlokalizowanych w budynkach piętrowych. Podłoga doskonale tłumi wszelkie hałasy, dzięki czemu osoby znajdujące się piętro niżej nie słyszą naszych kroków, głośno nastawionego telewizora, odgłosów rozmowy itd. Wszystko to sprawia, że możemy poczuć się w pełni swobodnie. Producent zapewnia, że panele korkowe tłumią niepożądane dźwięki nawet o 53 proc.

Podłoga korkowa Wicanders to również naturalna izolacja termiczna. Skutecznie chroni ona przed nadmierną utratą ciepła. Lepsze magazynowanie energii przekłada się na niższe koszty ogrzewania pomieszczeń. Oczywiście panele korkowe pozwalają utrzymać optymalną temperaturę nie tylko zimą, ale również latem. Jest to szczególnie istotne, jeśli wnętrze jest klimatyzowane. Wielką zaletą korka jest także jego sprężystość. To właśnie ten parametr sprawia, że wszelkie uderzenia są amortyzowane. Znacząco przedłuża to żywotność podłogi. Pozostanie ona w perfekcyjnym stanie długie lata.

gremontgremont

Panele korkowe Wicanders Resist – dekory