Deska podłogowa czy parkiet – które rozwiązanie jest lepsze dla Ciebie?

deska podłogowa
Gremont

Osoby, które wykańczają dom czy mieszkanie stają przed wieloma wyborami. Jedną z ważniejszych kwestii są pokrycia podłóg. Domownikom zależy, żeby były trwałe i po kilku latach użytkowania nadal pozostały w dobrej kondycji. Oprócz tego ważne są też walory estetyczne – podłoga powinna być elegancka i pasować do stylu, w jakim został wykończony salon czy inne pomieszczenie. Właściciele domów i mieszkań często zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem będzie parkiet, czy może deska podłogowa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję.

Jakie są zalety parkietu i desek podłogowych? 

Przed podjęciem decyzji o wyborze pokrycia podłóg deską podłogową albo położeniem parkietu, warto zastanowić się, jakie zalety ma każde z tych rozwiązań. Deska podłogowa tzw. trójwarstwowa  jest wykonana ze 100 proc. drewna, jest to gwarancją oryginalności i niepowtarzalności. Charakteryzuje się prostym montażem, znajdzie również zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym.

Do zalet parkietu można zaliczyć przede wszystkim walory estetyczne oraz odporność na ścieranie czy twardość. Wybierając takie pokrycie podłogi, można łączyć ze sobą różne odcienie drewna, co pozwala na uzyskanie oryginalnej przestrzeni. Wśród wad takiego rozwiązania należy wymienić wymagające podłoże, które musi być idealnie równe i nośne.

Jak znaleźć kompromis pomiędzy deskami podłogowymi i parkietem? 

Z uwagi na zalety obu rozwiązań osobom wykańczającym wnętrza często trudno podjąć decyzję, jakie pokrycie podłogi wybrać. Kompromisem są panele podłogowe laminowane, które wyróżniają się dobrą jakością. Oprócz tego dzięki naturalnym i drewnianym wzorom dodadzą wnętrzu elegancji. Co ważne, wybierając takie rozwiązanie, osoby wykańczające salon czy sypialnię mogą mieć pewność, że na pierwszy rzut oka trudno będzie rozpoznać, że parkiet został stworzony z laminatu. 

Wykonane z laminatu i rdzenia HDF (płyta z włókien drzewnych) oddają piękno różnych gatunków drewna, a do tego wyróżniają się stylowym usłojeniem i intensywną kolorystyką. Dzięki temu każde wnętrze staje się eleganckie. Oprócz tego warto również wspomnieć o tym, że taka podłoga będzie trwała i twarda, a co za tym idzie – odporna na ścieranie, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

Co na podłogę – deski czy panele? Przeczytaj na naszym blogu

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!