Drzwi przeszklone czy tradycyjne?

korytarz w domu
Gremont

Drzwi wewnętrzne przede wszystkim służą do oddzielania pomieszczeń oraz zapewniania prywatności domownikom. Nieoceniona jest jednak też ich rola w aranżacji wnętrz. Skrzydła mogą idealnie komponować się ze stylistyką danej przestrzeni lub też stanowić kontrastujący akcent, który dodaje aranżacji charakteru. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest więc tak prosty, jak się wydaje. Jednym z pytań, jakie często padają przy zakupie, jest to, czy wybrać drzwi tradycyjne, czy przeszklone. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, która z tych opcji i w jakich przypadkach sprawdza się lepiej.

Przeszklone czy tradycyjne – jakie drzwi wybrać?

Wybór drzwi wewnętrznych zależy od indywidualnych preferencji oraz wystroju wnętrza. Podjęcie decyzji o wyborze drzwi pełnych lub przeszklonych to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale i funkcjonalności. Drzwi wewnętrzne tradycyjne, w pełni zabudowane gwarantują całkowitą prywatność. Poza tym dobrze izolują wnętrza od hałasu docierającego z pozostałych pomieszczeń. Sprawdzają się tym samym w pomieszczeniach, w których duże znaczenie ma spokój i intymność. Drzwi pełne najlepiej wybierać do sypialni i łazienki. Poza tym warto się na nie zdecydować np. do spiżarni lub pomieszczenia gospodarczego.

Drzwi przeszklone z kolei zwracają uwagę swoją niebanalną estetyką. Pełnią funkcje dekoracyjne, dlatego zwykle stawia się na ich montaż w miejscach mocno wyeksponowanych. Drzwi z przeszkleniami doskonale oddzielają sypialnię od garderoby, salon od kuchni lub przedpokoju. Ich atutem jest również to, że przepuszczają światło, przez co mogą doświetlać ciemne i pozbawione okien pomieszczenia. Dobrze zdają też egzamin w pokojach dzieci, które zwłaszcza po zmroku, czują się bezpiecznie, widząc światło dobiegające z sypialni rodziców czy przedpokoju.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!