Gdzie dobrze będą wyglądać drewniane drzwi w stylu retro?

drzwi retro
Gremont

Funkcje drzwi pokojowych wydają się oczywiste. Ich zadaniem jest oddzielanie pomieszczeń od siebie i zapewnienie domownikom prywatności. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że skrzydła mogą odgrywać kluczową rolę w aranżacji. Ich estetyka pozwala im wkomponować się w charakter wystroju lub całkowicie wyróżnić się na jego tle. W pierwszym przypadku zwykle mowa o drzwiach w stonowanych kolorach, które pasują do podłogi, ścian i parapetów. W drugim dobrym przykładem są drewniane skrzydła w stylu retro. Gdzie się sprawdzą?

Czym charakteryzują się drewniane drzwi w stylu retro?

Oferowane przez nas w Pajęcznie drzwi pokojowe w stylu retro wyróżnia niebanalna forma, a nierzadko i kolorystyka. Tym, co charakteryzuje takie skrzydła, jest np. wyraźne usłojenie lub efekt tzw. odpadającej farby. Drzwi retro mogą być także stylizowane na stare wrota montowane w stodołach. Poza tym skrzydła mogą mieć proste formy, ale z wyraźnie zaznaczonymi żłobieniami lub kasetonami. Jak widać, nie ma jednej definicji, która określałaby typ drzwi utrzymanych w stylu retro. Niemniej takich skrzydeł nie da się pomylić z żadnymi innymi.

Do jakich aranżacji pasują drewniane drzwi w stylu retro?

Nie da się ukryć, że najprościej byłoby napisać, że drewniane drzwi w stylu retro, pasują do stylu aranżacyjnego o tej samej nazwie. Okazuje się jednak, że takie modele doskonale odnajdują się też w wielu innych aranżacjach. Przykładem są nowoczesne aranżacje industrialne. Drewniane drzwi stylizowane na stare wrota świetnie się prezentują np. na ścianach z ceglanym obłożeniem w przedpokoju. Retro skrzydła równie dobrze wyglądają na tle jasnych ścian. Z tego powodu, chcąc dodać aranżacji charakteru, z powodzeniem można je wybierać do wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim czy wiejskim.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!