Kiedy warto stosować drzwi z odwrotną przylgą?

Gremont
Gremont

Wybór drzwi wewnętrznych, choć pozornie prosty, wcale taki nie jest. Szybko przekonują się o tym wszyscy ci, którzy poszukują odpowiednich modeli do swojego mieszkania lub domu. Problem stanowi nie tylko podjęcie decyzji co do ich stylu, kolorystyki, czy faktury, ale i parametrów technicznych. Nie mniej emocji budzą kwestie montażowe, a przede wszystkim to, w jakim kierunku powinny się otwierać. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest montaż drzwi z odwrotną przylgą. Co oznacza i kiedy może się sprawdzić?

Drzwi z odwrotną przylgą – co to takiego?

Drzwi z odwrotną przylgą nazywa się zamiennie drzwiami rewersyjnymi. Tym, co je wyróżnia, jest nietypowy sposób montażu. Specyfika drzwi z odwrotną przylgą polega na tym, że skrzydło wyposaża się w opaskę umożliwiającą jego otwieranie do wewnątrz ościeżnicy. Zastosowanie takiej metody montażu pozwala w pełni dopasować możliwość otwierania drzwi do potrzeb domowników. Takie rozwiązanie to również dobry sposób na to, by zachować spójny wygląd wszystkich drzwi wewnętrznych niezależnie od tego, w jaki sposób i w którym kierunku się otwierają. W praktyce oznacza to, że na korytarzu można zamontować różne modele drzwi, w których jedne będą otwierały się na zewnątrz, a inne do wewnątrz. Jednocześnie zyska się przy tym gwarancję utrzymania spójnej estetyki wszystkich skrzydeł.

Kiedy sprawdza się montaż drzwi rewersyjnych?

Montaż drzwi rewersyjnych sprawdza się wtedy, gdy inwestorom zależy na utrzymaniu spójności w aranżacji. Dzięki drzwiom z odwrotną przylgą utrzymuje się równą płaszczyznę skrzydeł względem ściany niezależnie od kierunku ich otwierania. Funkcja estetyczna w tym przypadku nie jest jednak jedyną. Zastosowanie drzwi rewersyjnych jest przede wszystkim praktyczne. Doskonale sprawdza się w mieszkaniach o niewielkim metrażu lub na korytarzach, w których skrzydła drzwiowe znajdują się blisko siebie. To rozwiązanie zapobiega obijaniu się drzwi otwieranych w tym samym czasie. Oprócz tego jest również skutecznym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w ciasnej przestrzeni.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!