Kilka porad przed wyborem drzwi wewnętrznych

białe drzwi wewnętrzne
Gremont

Mimo modnych w ostatnim czasie otwartych przestrzeni trudno wyobrazić sobie mieszkanie pozbawione drzwi wewnętrznych. Są pomieszczenia, w których szczególnie zależy nam na prywatności i spokoju. Do takich należą np. łazienki oraz sypialnie. Rynek obfituje w różnorodne modele drzwi, przez co ich wybór niekiedy okazuje się niemałym wyzwaniem. Chcąc nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, w dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria warto uwzględnić przy wyborze drzwi pokojowych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne muszą być estetyczne i wygodne w użytkowaniu. Z tego powodu w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę ich estetykę. Skrzydła muszą być spójne z charakterem aranżacji mieszkania. Powinny też pasować kolorystycznie do podłóg oraz ram okiennych. W zależności od preferencji domowników mogą wyróżniać się na tle ścian lub w pełni się z nimi komponować, tworząc spójną płaszczyznę. Dobrze, gdy są odporne na zarysowania oraz nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości. Te cechy szczególnie warto uwzględnić przy zakupie drzwi do mieszkań, w których na co dzień przebywają dzieci lub zwierzęta.

Ponadto do mieszkań z małymi dziećmi należy wybierać drzwi bezpieczne w użytkowaniu. Przy ich zakupie dobrze więc zwrócić uwagę na to, by np. klamki nie miały ostrych zakończeń. Warto rozważyć też wybór drzwi wewnętrznych z matowymi przeszkleniami, dzięki którym maluchy będą czuły się bezpieczne, widząc światło docierające z pozostałych pomieszczeń. Poza tym przy zakupie drzwi nie można pominąć parametrów technicznych dotyczących np. izolacji akustycznej. Koniecznie trzeba się także zastanowić nad możliwościami montażowymi. W tym przypadku warto przemyśleć kwestię wymiarów drzwi, sposobu ich otwierania oraz montażu ościeżnicy.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!