Listwy przypodłogowe jako ważne elementy wykończenia wnętrz

Gremont
Gremont

Wiele osób doskonale pamięta listwy przypodłogowe, montowane dawnej we wnętrzach. Niczym szczególnym się nie wyróżniały, bo miały na celu zakryć szczelinę między podłogą a ścianą. Były lakierowane lub pokrywane farbą. Nie odgrywały żadnej szczególnej roli, traktowano marginalnie. Te czasy jednak minęły i dziś, listwy przypodłogowe są elementem dekoracyjnym. Przypisano im szczególne znaczenie. 

Deski drewniane, parkiet, czy panele na podłodze, muszą być wykończone listwami i to jest absolutny niezbędnik. Listwy przypodłogowe pełnią rolę ochronną przede wszystkim dla drewna, które mogłoby się wypaczyć. Zabezpieczają przed wilgocią, ponieważ woda bardzo szybko zniszczyłaby podłogę, jeśli dostałaby się do drewna. Nie tylko z resztą do desek czy parkietu, ale również, i paneli podłogowych. Listwami wykańczane są również wykładziny, ale stosuje się w tym wypadku przeważnie aluminium. Listwy chronią wnętrze przed różnego rodzaju brudem i kurzem, który pozostałby w szczelinach, między podłogą a ścianą. Dlatego montaż listew jest niezbędny. Elementy wykończeniowe pełnią funkcję funkcjonalną, ale też estetyczną.

Jaka jest inna rola listew przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe chronią ścianę i podłogę, ale także zdobią każde wnętrze. Urządzając mieszkanie czy dom przywiązujemy dużą wagę do szczegółów. Nawet drobne elementy, które wydają się nieistotne, odgrywają ogromną rolę, ja się później okazuje. Wbrew pozorom nadają niepowtarzalny styl wnętrzom. Jednym z tych niepozornych detali są listwy przypodłogowe. Kupujemy je, dostosowując do podłóg drewnianych i wyłożonych panelami lub wykładziną. Możemy sobie pozwolić na wyjątkowe produkty, ponieważ mamy ogromny wybór na rynku. Dobieramy kształt, rozmiar czy wzór listew przypodłogowych. Jeśli mamy w planach, umieszczenie pod listwami kable, musimy wybrać odpowiedni rozmiar produktów, żebyśmy mogli wygodnie ukryć przewody. Kiedy jest dużo kabli, kupujemy listwy posiadające dodatkowo korytka, złączki czy specjalne uchwyty. Szeroki wybór produktów, pozwala dostosować listwy do koloru wnętrza. Listew nie montujemy jedynie w kuchni i łazience, ponieważ są zbyteczne. W tych pomieszczeniach podłogi pokryte są płytkami i wykończone fugą.

Do jakich paneli podłogowych montujemy listwy przypodłogowe?

Panele podłogowe cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Uznawane są za jedne z najtrwalszych oraz najłatwiejszych w montażu elementów stolarki podłogowej. Znajdują zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak i salonach handlowych oraz innych obiektach użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do wielu innych metod wykończeniowych, panele podłogowe firmy Gremont cechują się bardzo dużą odpornością na zarysowania. Są również wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Do zachowania ich w doskonałym stanie wystarczy zazwyczaj standardowy preparat czyszczący zmieszany z wodą, dzięki czemu stosowanie specjalnych środków pielęgnacyjnych nie jest konieczne. Podczas zakupu paneli, powinniśmy kierować się parametrami produktu. Mamy panele wykonane z rozmaitych materiałów oraz posiadające zróżnicowane parametry. Panele dostępne w ofercie Gremont różnią się między sobą odcieniem, fakturą, grubością oraz klasą ścieralności. Na podstawie tych właściwości możemy wybrać rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w naszych pomieszczeniach, dopasowując je m.in. do natężenia ruchu. Dodatkiem do paneli, bez którego trudno sobie wyobrazić profesjonalny montaż paneli są listwy przypodłogowe, mocowane na styku podłogi ze ścianą. W firmie Gremont wybieramy spośród wielu rodzajów listew, różniących się między sobą materiałem, z którego są wykonane, kolorem, profilem (wklęsłe, wypukłe, proste), wysokością oraz grubością.

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!