Dlaczego drzwi przesuwne to dobra propozycja dla pomieszczeń o małym metrażu?

drzwi przesuwne w łazience
Gremont

Obecne czasy nie sprzyjają posiadaniu własnego lokum – nawet jeśli zdołamy uzbierać wkład własny do kredytu hipotecznego, najczęściej możemy pozwolić sobie jedynie na skromną kawalerkę lub niewielkie dwu- lub trzypokojowe mieszkanko. Jednym ze sposobów na zwiększenie wolnej przestrzeni na tak małym metrażu jest zastosowanie drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne jako idealne rozwiązanie do małych mieszkań

Przesuwne systemy naścienne to odpowiedź na problemy tych z nas, którzy mają tak niewiele przestrzeni, że nie chcą tracić jej jeszcze więcej na rzecz otwierania drzwi. Konstrukcja takich systemów obmyślana jest w taki sposób, że otwarcie drzwi odbywa się nie wahadłowo, lecz poprzez przesuwanie ich po specjalnej szynie zamontowanej na ścianie. Obok oczywistej oszczędności miejsca ogromną zaletą drzwi przesuwnych jest fakt, że oferują szerokie możliwości interesujących aranżacji. Z ich pomocą możemy np. oddzielić kuchnię od pokoju dziennego lub – w przypadku kawalerki – podzielić całość na pokój dzienny i sypialnię, które w razie potrzeby mogą poprzez otwarcie drzwi zostać na powrót połączone w jedno przestronne pomieszczenie. Taki sposób błyskawicznego połączenia sąsiadujących ze sobą pokojów to doskonałe rozwiązanie np. w sytuacji, gdy lubimy często organizować przyjęcia na sporą liczbę gości.

Co więcej, producenci oferują drzwi przesuwne o licznej i zróżnicowanej stylistyce, dzięki czemu nie tylko możemy dopasować je do mebli, lecz także w oryginalny sposób ozdobić wnętrze. Dla tych z nas, którzy cenią sobie dyskretną estetykę, zaprojektowano natomiast specjalne systemy kasetowe. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu specjalnych kaset konstrukcyjnych, które zostają wmontowane w ścianę, i w których skrzydła drzwi zostają ukryte po otwarciu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który rodzaj wybrać, możemy zdecydować się na złoty środek, czyli skrzydło przesuwne szklane – w ten sposób wzbogacimy wnętrze o dyskretną, nowoczesną ozdobę, która nada mu lekkości i stworzy iluzję większej przestrzeni.

Czy drzwi wewnętrzne w domach i mieszkaniach zawsze są nam potrzebne? Przeczytaj na naszym blogu

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!