Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

Gremont
Gremont

GremontJedną z podstawowych funkcji drzwi zewnętrznych jest zapewnienie bezpieczeństwa. Mają one ograniczać wejście do domu osobom postronnym i chronić prywatność oraz mienie domowników. Aby dobrze sprawdzały się w tej roli, wielu z nas stawia na skrzydła antywłamaniowe. Dostępne na rynku drzwi antywłamaniowe różnią się pod wieloma względami. Jak wybrać model, który zapewni najlepszą ochronę? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co świadczy o jakości drzwi o charakterze antywłamaniowym.

Jakie cechy wyróżniają dobre drzwi antywłamaniowe?

Dobrej jakości drzwi antywłamaniowe wyróżnia przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Gwarancję skutecznego zabezpieczenia przed włamaniem dają solidne ościeżnice i masywne skrzydła. W większości drzwi antywłamaniowe produkuje się z odpornej na uszkodzenia mechaniczne stali. Charakteryzuje je również brak przeszkleń. Dodatkowym zabezpieczeniem są kratownice. Stosuje się je wewnątrz skrzydeł po to, by uniemożliwić włamywaczom wycinanie otworów. Ważne jest także wyposażenie drzwi w dodatkową ochronę w postaci osłon zawiasów i bolców antywyważeniowych, które utrudniają ich sforsowanie.

Najwyższa jakość musi cechować również zamki. Drzwi zewnętrzne o charakterze antywłamaniowym wyposaża się w zamki atestowane, najczęściej z wielopunktowym ryglowaniem. Ponadto cechą charakterystyczną dobrych drzwi antywłamaniowych jest wysoka klasa antywłamaniowości. Skuteczność ochrony przed włamaniem określa się na podstawie sześciostopniowej skali. Najwyższy stopień zabezpieczenia gwarantują skrzydła 6. klasy antywłamaniowości, które stanowią skuteczną barierę nawet dla elektronarzędzi o dużej mocy.

Fachowy montaż również ma znaczenie

Warto jednak pamiętać, że oprócz jakości drzwi na ich funkcje antywłamaniowe wpływa również prawidłowy montaż. Aby zyskać pewność, że spełnią swoje zadanie, trzeba stawiać zarówno na sprawdzonych producentów, jak i doświadczoną ekipę montażową. Szeroki wybór najwyższej jakości drzwi antywłamaniowych wraz z opcją ich montażu zapewnia salon drzwi, paneli i podłóg Gremont.

Kiedy warto stosować drzwi z odwrotną przylgą? Przeczytaj na naszym blogu

Czy ta treść jest przydatna? Podziel się nią ze znajomymi!